A vizsgálat szerint a Boeing hibájából szakadt ki az Alaska Airlines gépének vészkijárata
Megállapították, hogy a gyártó nem biztosított „megfelelő képzést, útmutatást és felügyeletet” a munkásoknak a gyártás során.
Megállapították, hogy a gyártó nem biztosított „megfelelő képzést, útmutatást és felügyeletet” a munkásoknak a gyártás során.
Már a csődvédelem lehetősége is felmerült az egykor szebb napokat látott Boeingnél. Kérdés, miképpen képes visszanyerni a megrendelők bizalmát az évek óta veszteséges amerikai repülőgépgyár.
A repülőgépgyártó azóta áll intenzív ellenőrzés alatt, hogy az év elején röviddel a felszállás után kiszakadt az egyik új repülőgép ajtaja. A termelés csökkentése a Ryanairt különösen sújtja.
Az újabb Boeing-botrány ellenére a repülés változatlanul biztonságos, de sem a gyártók, sem a felügyeleti hatóságok nem bízhatják el magukat.
Nagyon fogadkoznak, hogy mostantól minden rendben lesz.
A Ryanair egyébként nem használja azt a típust, amelynek az ajtaja leszakadt múlt héten.
Szerinte ennek véget kell vetni, a hatóságoknak határozottabban kellene fellépni.
Ennyivel nyugodtabb lehet a Budapestről utazók élete.
A vizsgálatot az Alaska Airlines kis híján tragédiával végződő balesete után rendelték el.
Egy oregoni út mellett találtak rá az Alaska Airlines gépéről kizuhant egyik iPhone-ra, ami meglepően jól tolerálta a nagy esést – persze, azért újszerűnek már nem lehet nevezni.
Nem a mostani az első eset, hogy gond van a Boeing 737 Max géptípussal. Ezúttal ugyan nem történt tragédia, de ez minden bizonnyal csak a szerencsének köszönhető. Összeszedtünk minden fontos információt, ami a balesetről és az évek óta problémás repülőgépről tudható.
A hatóságok szerint a kiszakadt darab megtalálása kulcsfontosságú a baleset okainak felderítéséhez.
A gép kényszerleszállást hajtott végre.
Azután, hogy egy Boeing 737 Max 9 típusú repülőgép törzséből kiszakadt egy rész, az Alaska Airlines az összes ilyen gépét megvizsgáltatja.
A Boeing 737 Max 9-ről a levegőben szakadt le egy rész.